Günümüzden 21 yıl önce Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümü öğrencileri olan Sergey Brin ve Larry Page tarafından ABD’nin Calfornia eyaletinde bir garajda şuan Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan şuan 900 milyar dolarlık değeriyle Google’ un temelleri atılmıştı.

Gün geçtikçe daha da büyüyen şirket 2015 yılında yeniden yapılanmaya giderek google ürünlerini de içinde barındırdığı Alphabet şirketinin çatısı altına girmişti.

Bu ikiliden Sergey Brin Alphabet’in başkanı olurken, Larry Page de Alphabet CEO’una getirilmişti. Aynı sene içerisinde de Google CEO’su olarak Sundar Picha göreve başlamıştı.

3 Aralık 2019′ da bu iki bir duyuru yayınlayarak Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’ deki görevlerinden ayrılma kararı aldıklarını ve artık Alphabet ve Google’ın iki CEO ve başkana ihtiyacının olmadığını söylediler. Ancak ikili sadece bu görevlerinden istifa ettiler yine şirketin yönetiminde olacaklar.

Bu durum sonrası Google’un CEO su Sundar Pichai twitter hesabından “Alphabet şirketinin teknoloji ile büyük zorlukların üstesinden gelme konusundaki uzun vadeli odaklanmasından heyecan duyuyorum. Larry ve Sergey sayesinde zamansız bir misyonumuz, kalıcı değerlerimiz ve işbirliği ve keşif kültürümüz var – geliştirmeye devam edeceğimiz güçlü bir temel” yazısının ardından “Lary ve Sergey’ den Bir Mektup” isimli linki paylaştı: https://blog.google/inside-google/alphabet/letter-from-larry-and-sergey/

Brin ve Page şirket yönetimini Sungar Pichai‘den daha iyi yapacak birinin olmadığını ve ona güvendiklerini de eklediler.

Kategoriler: Teknoloji

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir