Podcast teriminin oluşmasında Apple firmasının büyük bir katkısı bulunuyor. Apple ile popüler olmaya başlayan podcastler gittikçe yaygınlaşarak eğlenerek dinlediğimiz dinletiler haline geldi.

Podcast Nedir?

Podcast terimini, belirli zaman aralıklarında seri olarak yayınlanan dijital medya ürünlerinin (radyo programı, video, tartışma, araştırma vs.) internet aracılığıyla genel olarak feed (bildirim) yoluyla bilgisayar, cep telefonu gibi cihazlara indirilebilecek dosya şekilde hazırlanıp kullanıcılara sunmak olarak tanımlayabiliriz.

Podcast ile İngilizce Geliştirmek

Pek çoğumuz ingilizce öğrenmek için bir çok yöntem denemiştir. Yabancı dergi gazete takip etmek, gramer kelime kitaplarına çalışmak vs. Ancak ders çalışmak ve bu yöntemle dil öğrenmek için çok disiplinli çalışamayanlara günde yarım veya bir saat ayırarak podcast ile İngilizcenizi geliştirebilme imkanı doğabiliyor.

En önemlisi bir yandan İngilizce podcast’ler dinlerken bir yandan da başka işlerle uğraşabiliyorsunuz müzik dinlerken iş yapmak gibi. Böylece farkında olmadan günün birkaç saatini İngilizce çalışmaya ayırıyorsunuz.

Podcastleri Nasıl Dinleyebilirim?

Podcastleri dinlemek için android, ios yada web üzerinden dinlemenizi sağlayan pek çok uygulama mevcut biz kullandığımız kullanılabilirliğini beğendiğimiz uygulamaları listeledik.

Android Podcast Uygulamaları

 1. Google Podcasts
 2. Podcast Addict
 3. Castbox
 4. Anchor
 5. TuneIn Radio
 6. Spotify

IOS podcast uygulamaları

 1. Apple Podcasts
 2. Breaker
 3. Castro
 4. Pocket Casts
 5. CastBox
 6. Overcast

Online Podcast Siteleri

 1. https://podbay.fm/
 2. https://podcast.app/
 3. https://www.spreaker.com/

Aşağıdaki listede İngilizce’ nize faydası olacağını düşündüğümüz podcast yayınlarını paylaştık umarız yararlı olmuşuzdur.

İngilizce Podcast Yayın Listesi


Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments