19. Yarışma İpuçları

1- Bu, yirmiden fazla ülkede, farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir şirkettir.

2- Bu şirket, yaşanan trajik bir olayla da hatırlanıyor.

3- Şirketin ürettiği şeylerden biri, elinde bir rekor bulundurmaktadır.

4- Bu şeyin adı, adına karar verildikten birkaç hafta sonra değiştirilmişti. Günümüzde de bu yeni adıyla anılmaktadır. Bu adı tam ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

Cevap

2001 Mars Odyssey

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece Kozmonot yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Uzay boşluğunda mahsur kalmış Kozmonot’un kurtulmak için sana ihtiyacı var. Kozmonot sana radyo sinyallerinden elde ettiği ipuçlarını iletecek. Tek yapman gereken ipuçlarını takip ederek doğru cevaba ulaşmak. Doğru cevabı bul, Kozmonot’u kurtar. Ödülün tamamı senin olsun.

Süre sınırı yok! Kozmonot kurtarılıncaya dek ödül miktarı artmaya devam etmektedir.

Tek Kazanan! İpuçları tek bir doğru cevabı işaret etmektedir. İpuçlarından yola çıkarak gereken araştırmaları yapıp doğru cevabı bulduğun takdirde ana ekranda yazan ödülün tamamı senin olur. Kozmonot, şansa değil; bilgiye, araştırmaya ve zekaya dayalı bir bilgi yarışmasıdır.

Bilgi yarışmamıza katılmak ücretsiz! Kozmonot’u indirip kaydolduğun anda bilgi yarışmamıza otomatik katılım sağlamış olursun. Unutma, her yarışma tek bir sorudan oluşur. Tek bir aktif bilgi yarışması vardır. Cevap bulununcaya dek bilgi yarışması devam eder.

Gerçek Para Ödülü! İpucu ekranında yazan miktarın tamamı cevabı bulan kişiye verilir. Sisteme giriş yaptığı telefon numarasından kazanan kişiye ulaşılır.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


5 yorum

İbrahim · 10 Şubat 2021 11:50 am tarihinde

Kozmonot‘ta artık soruları zorlaştırmaya başladı. Ödül, 3 katına çıktı. Yalnız ipuçları çok geniş. Çok uluslu şirketleri araştırdım. Yüzlerce şirket var.

  mehmet · 11 Şubat 2021 7:38 pm tarihinde

  güzel ya ipuçları daha bi net oluyor bu uygulamada. araştırma yapabiliyoruz en azından. bazı ipuçları da şifreli oluyor. kıvamında gibi. Siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben memnunum.

   miharbi.rnz · 15 Şubat 2021 1:29 pm tarihinde

   öyle diyorsun da hala kimse bulamadı. ödül 6 katına çıktı.
   bence yarışmann sayısı arttıkça ufak bir zorlaştırıyorlar gibi geldi bana.

rabia · 11 Şubat 2021 10:04 pm tarihinde

acaba covid-19 dan sonra yukselişe gecenlerden mi

mehmet · 16 Şubat 2021 3:53 pm tarihinde

Ya günlerdir inatla Landsat 5’i araştırıyorum. Dünya’nın etrafında dönen rekor sahibi uydu. Nasıl düşünemedim Mars’ı ya off

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir