23. Yarışma İpuçları

1- O, bir ülkenin başkentinde doğdu.

2- Eğitimini Almanya da tamamladı.

3- Eserlerinden birinde fosil yakıtlarla ilgili cümleler bulunuyor.

4- Başka bir eserinde ise bir devlet başkanı göreceksin. Devlet başkanını gördüğün yerde tek bir kelime bulunuyor. Bu kelimeyi aşağıdaki cevap kutucuğuna tam ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

Cevap

ALFABE

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece Kozmonot yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Uzay boşluğunda mahsur kalmış Kozmonot’un kurtulmak için sana ihtiyacı var. Kozmonot sana radyo sinyallerinden elde ettiği ipuçlarını iletecek. Tek yapman gereken ipuçlarını takip ederek doğru cevaba ulaşmak. Doğru cevabı bul, Kozmonot’u kurtar. Ödülün tamamı senin olsun.

Süre sınırı yok! Kozmonot kurtarılıncaya dek ödül miktarı artmaya devam etmektedir.

Tek Kazanan! İpuçları tek bir doğru cevabı işaret etmektedir. İpuçlarından yola çıkarak gereken araştırmaları yapıp doğru cevabı bulduğun takdirde ana ekranda yazan ödülün tamamı senin olur. Kozmonot, şansa değil; bilgiye, araştırmaya ve zekaya dayalı bir bilgi yarışmasıdır.

Bilgi yarışmamıza katılmak ücretsiz! Kozmonot’u indirip kaydolduğun anda bilgi yarışmamıza otomatik katılım sağlamış olursun. Unutma, her yarışma tek bir sorudan oluşur. Tek bir aktif bilgi yarışması vardır. Cevap bulununcaya dek bilgi yarışması devam eder.

Gerçek Para Ödülü! İpucu ekranında yazan miktarın tamamı cevabı bulan kişiye verilir. Sisteme giriş yaptığı telefon numarasından kazanan kişiye ulaşılır.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Son Kozmonot Bükücü Hasan Basri ÖZGÜL
Son Kozmonot Bükücü Hasan Basri ÖZGÜL
3 yıl önce

Daha evvel Huri Yorulmaz Hanımefendi de bahsetmişti yıllardır bir araştırma kitabı yazmakta olduğumu…İlkler enler ve sonlar üzerine kapsamlı sözlük tarzında bir eser bu…Kriptograf epey uğraştırdığı için Kozmonot’a bakmaya karar verdim…20 liraya 10 ipucu alıp açtım ipuçlarını…Cevabı bulmak sadece 3 dakikamı aldı neden mi? Çünkü bahsedilen eserlerin yüzeysel bir çalışma olduğunu bunun da afiş sanatı olması lazım geldiğini hemen anladım…İhap Hulusi Görey yani Türk afiş sanatı ve reklamcılığımızın kurucu ismini zaten tanıyordum ve yıllar önce ilk olması hasebiyle ona da görüldüğü üzere eserimde yer vermiştim…Vikipedi’de hayatını okuyunca malum resmi gördüm ve yapıştırdım…Kriptograf’ı çok kazandık da Kozmonot’u kazanmak da imdi nasip oldu elhamdülillah… Selametle güzel insanlar….

f.PNG
Huri Yorulmaz
Huri Yorulmaz
3 yıl önce

Tekrardan Tebrikler Hasan Basri Özgül Beyefendi. ☺️

Son Kozmonot Bükücü Hasan Basri ÖZGÜL
Son Kozmonot Bükücü Hasan Basri ÖZGÜL
3 yıl önce
Reply to  Huri Yorulmaz

Allah razı olsun:) Tebrik etmesini bilen nadir insanlardansın…Canıgönülden sizin de kazanmanızı temenni ederim…Parası neyse de kazanmanın hazzını hiçbir şeye değişmem:)

mehmet
mehmet
3 yıl önce

tebrikler güzel soruymuş