Volkswagen üretimini 2019 Temmuzda sonlandırdığı ikonik modeli olan Beetle’a (bizdeki ismiyle Vosvos veya tosbağa) yakışır bir şekilde, ünlü reklam ajansı Johannes Leonardo tarafından hazırlanan duygusal bir animasyon film ile veda etti.

Volkswagen Beetle’ın Hikayesi

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in 1938′den 2019’a kadar ürettiği ekonomik otomobil modeli olan Beetle 21,5 milyondan fazla satılarak dünyanın en çok satan modellerinden birdir.

Beetle’ın ana hatlarının tasarımını Adolf Hitler’in isteği üzerine Ferdinand Porsche yapmıştır. Fakat Ferdinand Porsche‘nin özgün tasarımı, modelin üretime geçmiş halinden daha basitti. Beetle’ın üretilecek son haline kavuşturan detaylarını ise Adolf Hitler tasarlamıştır.

Üç jenerasyonda dünya çapında toplamda 21,5 milyondan fazla örneği satılan Volkswagen Beetle’ın üretimi 2019 Temmuz ayında tamamen sona erdirilerek bir efsane de yollardan çekildi.

Volkswagen Beetle Veda Filmi- The Last Mile (Son Mil)

Başlığı The Last Mile, yani Son Mil olan kısa filmde bir çocuğun hayatının en önemli anlarında Beetle’ın da ona eşlik ettiği zamanlar gösterilmiş. Babasının Volkswagen Beetle’ı eve ilk getirme anıyla başlayan videoda karakterimiz araba kullanmayı öğreniyor, kendi arabası olan Beetle’ını alıyor.

İlerleyen zamanlarda aşık oluyor, aile kuruyor ve çocuğunun büyüyüşünü izliyor tabi bu önemli anlarda da Beetle hep onun yanında bulunuyor. Beatles’ın “Let It Be” şarkısının arkaplanda eşlik ettiği videonun sonunda ise Beetle gökyüzüne doğru yol alarak uzaklaşıyor.

İşte Volkswagen Beetle’ın veda filmi;

Kaynak

  • https://www.wikizeroo.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9Wb2xrc3dhZ2VuX0JlZXRsZQ

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir