30. Yarışma İpuçları

1- Onun dedeleri Hollandalı ve İngiliz’di.

2- Akrabalarından biri valilik yaptı.

3- Evladı da onun mesleğini yaptı.

4- Eserlerindeki karakterlerden biri zengin bir kişinin içki içme şekline göre onun eski mesleği ile ilgili fikir yürütüyor. Bu mesleğin adını Türkçe yazınız.

Cevap

Cam Üflemeci, camgeran, cam üfleyici, cam üfleme ustası

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için: Google PlayApple Store

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


5 yorum

Bostabure · 22 Kasım 2019 8:06 pm tarihinde

Herkese başarılar dileriz…

Ruhadamm · 22 Kasım 2019 10:20 pm tarihinde

Gerçekten 2 saatte bulunacak kadar kolay bir soru muydu ? Bizim mi kafamız calismiyor? Araştırmaya başlıyorum ve cevap 2 saatte bulunuyor. Kazanan arkadaşım metodun nedir ? Nasıl araştırıyorsun sallıyor musun ne yapıyorsun anlamadım

    Emre · 23 Kasım 2019 11:03 am tarihinde

    Sandıklardan ayrılmayalım

      Ruhadamm · 24 Kasım 2019 7:33 am tarihinde

      Evet, İzmir gelsin

Asli M · 23 Kasım 2019 11:52 am tarihinde

Son 2 yarışma çok hızlı bitti …bence kolay biten ilk yarışmada bulan kişi kitabı bilen biriydi …2. Yarışmada öyle…diğerleri gibi ipuçlarını bağlamak zor değildi, veriler netti…ilgi alanı bulmayı kolaylaştırabilir…bence konuya hakimdiler …yeni yarışma gelsinnn …

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir