58. Yarışma İpuçları

1- O, memleketinde bir semboldü.

2- Ona ün kazandıran şeyin adı, bir dağın adından türemiştir.

3- Onu ganimetle görebilirsin.

4- Gerçek kimliğini uzun zaman halk tarafından bilinmiyordu. İpuçlarında bahsedilen kişinin gerçek adını tam ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

Cevap

Milja Marin

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Azyedeipucual
Azyedeipucual
3 yıl önce

2. ipucunda ona ün kazandıran şey bir dağın adından türemiş diyor. Bunun savaş olma ihtimali bence yüksek. Dağda geçmiş bir savaş olmalı. Bulmaya çalıştığımız şahısta bu savaşta ün yapmış olmalı. 3. ipucundaki ganimette dediklerimi destekler nitelikte. Bence en fazla 6. ipucunda bulunur. Benim bulmam zor. Yürüttüğüm mantıkla alakalı hiçbir insan bilmiyorum. Belki ortaçağ hakkında bilgiye sahip olan arkadaşlar cevabı rahatlıkla bulabilir. Başarılar…

Muhsin. 3737
Muhsin. 3737
3 yıl önce

Hayırdır ya kimse yorum yapmıyor kaç gündür?