62. Yarışma İpuçları

1- O, bir sanatçıdır.

2- Yaptığı ilk eser kayıptır.

3- O, genç yaşlarında muhasebeci olarak çalışmıştır.

4- Eserlerinin birinde İstanbul’daki bir işletmeyi görebilirsin. Bahsettiğim bu işletmenin adını tam ve eksiksiz olarak yazınız.

Cevap

Buljanoff Iranoff & Kopalski

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Bir Sanatçı
Bir Sanatçı
3 yıl önce

Bu kişi yabancımı yoksa Türk mü arkadaşlar ?

Tuğrul Bey
Tuğrul Bey
3 yıl önce

Nur-u Ziya sokakta yaşamış ünlüleri deneyebilirsiniz. Ben bakmıyorum evde değilim fakat İstanbulun en ünlü sokaklarından biridir bir sürü ünlü sanatçı yaşamıştır orda.

ercan
ercan
3 yıl önce

Yalnız işletmenin adını soruyor arkadaşlar

Tuğba
Tuğba
3 yıl önce

.

Last edited 3 yıl önce by Tuğba
Tuğba
Tuğba
3 yıl önce

Cevabı google yazın. Yarışma cevap aciklamasini yukledikten sonra wikipedia filan düşüyor yoksa cevabi aradim arama sonucu yok diyor yani samanlikta igbe ararken o iğnenin samanlıkta olması lazım

Huri Yorulmaz
Huri Yorulmaz
3 yıl önce
Reply to  Tuğba

Tuğba Hanım , ben de üstünkörü baktım cevap bulununca. İğne samanlıktaydı. Sadece çok detay ve zor bir soru olmuş. Yarışma devam etse , çıkması daha kolay olan ipuçları verilirdi. Şu ipuçları ile cidden zorlayiciydi. Buna rağmen bulundu. Bize de kazananı tebrik etmek düşer.

Tekin
Tekin
3 yıl önce

Filmin adı Ninotchka, Türkiye’de “Gülmeyen Kadın” olarak gösterime girmiş. Bu filmin son sahnesinde işletmeyi görebilirsiniz arkadaşlar. Herkese başarılar..

Last edited 3 yıl önce by Tekin
Huri Yorulmaz
Huri Yorulmaz
3 yıl önce
Reply to  Tekin

İlk kez bir soruya( eldeki ipuçları ile) , arasam da bulamazdim ( film olduğunu anlasam da) dedim. Helal olsun kardeşim. Benim görüşüme göre, eldeki ipuçları ile bulunma ihtimalinin en zor olduğu soruyu buldun. Cidden soruya bakıp bakıp “Helal Olsun” diyorum.

Tekin
Tekin
3 yıl önce
Reply to  Huri Yorulmaz

Teşekkür ederim Huri. Ayrıca kazanan kişileri takdir etmendeki olgunluktan dolayı ben de sana “Helal olsun” diyorum 🙂

Sezar
Sezar
3 yıl önce
Reply to  Tekin

Kriptograf bağımlılığından kurtulmaya çalışıyordum. Üst üste kazanarak bana hiç yardımcı olmadın. Şimdi, hırs yapıp günde 10 saat kafa patlattığım günlere geri mi döneyim? 🙁

Alter Ego
Alter Ego
3 yıl önce
Reply to  Tekin

Huri Hanım zor sorudur diyorsa gerçekten de zor sorudur. Sizi tebrik ederim Abdülbaki Bey, başarılarınızın devamını dilerim.