62. Yarışma İpuçları

1- O, bir sanatçıdır.

2- Yaptığı ilk eser kayıptır.

3- O, genç yaşlarında muhasebeci olarak çalışmıştır.

4- Eserlerinin birinde İstanbul’daki bir işletmeyi görebilirsin. Bahsettiğim bu işletmenin adını tam ve eksiksiz olarak yazınız.

Cevap

Buljanoff Iranoff & Kopalski

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


11 yorum

Bir Sanatçı · 29 Kasım 2020 6:14 pm tarihinde

Bu kişi yabancımı yoksa Türk mü arkadaşlar ?

Tuğrul Bey · 30 Kasım 2020 8:12 pm tarihinde

Nur-u Ziya sokakta yaşamış ünlüleri deneyebilirsiniz. Ben bakmıyorum evde değilim fakat İstanbulun en ünlü sokaklarından biridir bir sürü ünlü sanatçı yaşamıştır orda.

ercan · 1 Aralık 2020 9:17 pm tarihinde

Yalnız işletmenin adını soruyor arkadaşlar

Tuğba · 4 Aralık 2020 1:00 am tarihinde

.

Tuğba · 5 Aralık 2020 11:35 am tarihinde

Cevabı google yazın. Yarışma cevap aciklamasini yukledikten sonra wikipedia filan düşüyor yoksa cevabi aradim arama sonucu yok diyor yani samanlikta igbe ararken o iğnenin samanlıkta olması lazım

  Huri Yorulmaz · 5 Aralık 2020 4:32 pm tarihinde

  Tuğba Hanım , ben de üstünkörü baktım cevap bulununca. İğne samanlıktaydı. Sadece çok detay ve zor bir soru olmuş. Yarışma devam etse , çıkması daha kolay olan ipuçları verilirdi. Şu ipuçları ile cidden zorlayiciydi. Buna rağmen bulundu. Bize de kazananı tebrik etmek düşer.

Tekin · 5 Aralık 2020 1:25 pm tarihinde

Filmin adı Ninotchka, Türkiye’de “Gülmeyen Kadın” olarak gösterime girmiş. Bu filmin son sahnesinde işletmeyi görebilirsiniz arkadaşlar. Herkese başarılar..

  Huri Yorulmaz · 5 Aralık 2020 4:24 pm tarihinde

  İlk kez bir soruya( eldeki ipuçları ile) , arasam da bulamazdim ( film olduğunu anlasam da) dedim. Helal olsun kardeşim. Benim görüşüme göre, eldeki ipuçları ile bulunma ihtimalinin en zor olduğu soruyu buldun. Cidden soruya bakıp bakıp “Helal Olsun” diyorum.

   Tekin · 5 Aralık 2020 10:04 pm tarihinde

   Teşekkür ederim Huri. Ayrıca kazanan kişileri takdir etmendeki olgunluktan dolayı ben de sana “Helal olsun” diyorum 🙂

  Sezar · 5 Aralık 2020 10:54 pm tarihinde

  Kriptograf bağımlılığından kurtulmaya çalışıyordum. Üst üste kazanarak bana hiç yardımcı olmadın. Şimdi, hırs yapıp günde 10 saat kafa patlattığım günlere geri mi döneyim? 🙁

  Alter Ego · 6 Aralık 2020 1:23 pm tarihinde

  Huri Hanım zor sorudur diyorsa gerçekten de zor sorudur. Sizi tebrik ederim Abdülbaki Bey, başarılarınızın devamını dilerim.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir