74. Yarışma İpuçları

1- O, bir Almandır.

2- O, bir öğretmendir.

3- Yaptığı şeyde Batıyı görebilirsin.

4- Ölümünden sonra yarattığı şeyin adı değişmiştir. Bahsettiğim bu şeyin adını tam ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

Cevap

Occidental

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
sami
sami
2 yıl önce

sonunda ilk kez yarışmayı bildim beee hem de ilk cevapta hiç bekliyordum şükürler olsun :))))

Huri Yorulmaz
Huri Yorulmaz
2 yıl önce
Reply to  sami

Tebrik ederim

Lincolin
Lincolin
2 yıl önce
Reply to  sami

Tebrikler kardeş. Helal olsun. Nasıl bir mantik yurutmesi ve arastirma yaptin bu soru için…Ipuclari pekte bağlantı kurulacak tipten degildi…