Yarışma İpuçları

1- Çoğu kaynakta onun devlet görevinde çalıştığı yer almakta, bazı kaynaklarda ise detaya inilerek istihbaratçı olduğu vurgulanmaktadır.

2- Bir müddet öğretmenlik de yapmıştır.

3- Almanya ve İngiltere’de dil bilimleri üzerine eğitim almıştır.

4- Kitaplarından biri sinemaya uyarlanmıştır. Bu sinema filminde adında Türkçe kelimeler bulunan bir işletme görebilirsin. Bahsettiğim bu işletmenin adını tam ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

Cevap

Ayvalık restaurant

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


1 yorum

Mustafa · 2 Kasım 2021 9:37 pm tarihinde

O kişinin İngiliz Kemal olan Ahmet esat tomruk olduğunu düşünüyorum. Bir film var Ayhan Işık oynuyor. Lakin o filmde bir işletmeye rastlamadım

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir