Beatriz Mariana Torres Iriarte veya namıdiğer Lolita Torres ünlü Arjantinli oyuncu ve şarkıcıdır.

Soyadındaki Iriarte kelimesi Baskça kökenli olup şehir, köy veya yerleşim yeri anlamına gelen “iri” ve arası anlamına gelen “arte” kelimelerinden oluşmaktadır.

Lolita Torres Avellaneda şehrinde doğmuştur. Şehir adını Arjantin’in seçilmiş en genç Başkanı Nicolâs Avellaneda‘dan almıştır.

Lolita Torres sol elinde ve sol ayağında altı parmakla doğmuştu ve daha bebekken fazla olan parmakları ameliyatla alınmıştı. Lolita Torres sahne hayatına çocuk yaşlarında başlamıştı ve çalışabilmesi için mahkemeden özel izin alınmıştı.

Lolita Torres, annesinin fotoğrafını çekerken annesinden bir kayalığın üzerine çıkmasını rica etmiş. Annesi kayalıklara tırmanırken ayağı kaymış ve kayalıklardan düşerek ağır yaralar almış.

Bu olaydan birkaç ay sonra ise annesi hayatını kaybetmiştir. Bu sebepten dolayı Lolita Torres annesinin ölümünden kendini suçlu hissediyordu.

Lolita Torres ilk eşi Santiago Rodolfo Burastero‘yu, beraber geçirdikleri trafik kazasında kaybediyor. Olaydan iki buçuk yıl sonra ise kaybettiği eşinin arkadaşı Julio Cesar Caccia ile evleniyor.

Lolita Torres’i, ilk rol aldığı La Danza de la Fortuna (Şans Dansı) adlı sinema filminde El Gitano Jesüs (Çingenelerin İsa‘sı) şarkısını söylerken beyaz takım elbise ve beyaz şapkayla görüyoruz.

O, sinemada en son Allâ en el Norte (Kuzeyde Bir Yerde) filminde rol almıştır. 1993 yılında dört çocuğuyla beraber otobiyografik Dale, Loly! televizyon dizisinde yer aldı.

Bu televizyon dizisi, Torres‘in sağlık sorunu nedeniyle sadece bir buçuk ay yayınlandı.

Lolita Torres’in oğlu, uluslararası üne sahip ve iki kez Grammy Ödülü adayı olmuş Diego Torres, torunu ise Ángela Torres‘tir .


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments