Charlie Frost, 2009 yapımı bir felaket filmi 2012‘nin karakterlerinden biridir. Film 13 Kasım 2009 Cuma günü gösterime girmiştir.

Charlie Frost bir radyo sunucusudur ve kendi adını taşıyan programı sunmaktadır. O, programında sık sık yaklaşan felaketten, Dünya’nın sonundan bahsediyor.

Charlie Frost, programını sunarken öngördüğü felaket gerçekleşiyor ve o canlı yayındayken hayatını kaybediyor.

Charlie Frost filmin başkahramanı Jackson Curtis‘e kendi hazırladığı bir videoyu izletiyor.

Bu videoda Amerikalı bilim adamı Charles Hapgood tarafından 1958 yılında ileri sürülen ve Albert Einstein tarafından desteklenen Yer Kabuğunun Kayması teorisinden bahsediliyor.

Gerçekten de Albert Einstein Charles Hapgood’un bu teoriyi anlatan kitabının ön sözünü yazmıştır. Charles Hapgood‘un teorisine birçok kişi karşı çıktı ve bu teori bilim dünyasında kabul görmedi.

Charles Hapgood’un babası gazeteci ve yazar Hutchins Harry Hapgood, annesi ise yine yazar ve gazeteci olan Neith Boyce‘dur.

Hayatının son on yılını Charles Hapgood parapsikolojiyle uğraşmış ve ünlü medyum Elwood Babbitt ile iş birliği yapmıştır.

Bu iş birliği sonucunda birkaç kitap yayımlamıştır. Bu kitaplardan biri de “İçindeki Tanrı: Vişnu’nun Vasiyeti” adlı kitabıdır.

Kitapta Hapgood medyum Babbitt aracılığıyla Hinduizm’deki tanrı Vişnu ile karşılıklı konuşmasını aktarıyor. 2012 filmi 200 milyon dolara mal oldu ve 791 milyon dolar hasılat elde etti.

Bu film, NASA’nın Jet Propulsion Laboratuvarında düzenlenen toplantıya katılan bilim adamları tarafından tüm zamanların en kötü bilim kurgu filmi seçilmiştir.


Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments